O NÁS

Jsme nezávislá projekční kancelář se sídlem v Liberci. V naší práci klademe důraz na kvalitní řemeslné zpracování a snažíme se usilovat o nadčasovou estetickou kvalitu, která nepodléhá módním vlivům. Rozumnou míru participace s klienty považujeme za nezbytnou podmínku pro dobré dílo. 

ATELIER ŽELEZNÁ založil na jaře roku 2018 Ondřej Pleštil, jako přímé pokračování své vlastní projekční praxe.

Ateliér Železná - profilové foto

TÝM

Ing.arch. Ondřej Pleštil, Ph.D., ČKA 4413

Architekturu dokončil na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci v roce 2009, doktorát získal na FA ČVUT v Praze. Praxi strávil v Berlíně v atelieru izraelského architekta Zvi Heckera, v pražském Atelieru K2 a v tesařství Petra Růžičky. Od roku 2011 působí samostatně v Liberci.

MgA. Marie Eliášová

Vystudovala architekturu na pražské UMPRUM v ateliéru Jindřicha Smetany později Jana Šépky. Během studia absolvovala půlroční studijní stáž na Královské akademii v Kodani a roční pracovní stáž v projekční kanceláři  X-architekten ve Vídni. Po ukončení studia na UMPRUM se vrátila do rodného Liberce, kde od roku 2017 spolupracuje s Ondřejem Pleštilem.

Bc. Kateřina Rissová

Studovala čtyři roky na Fakultě architektury ČVUT v Praze v ateliérech Ing. arch. Josefa Mádra a doc. Ing. arch. Hany Seho. V rámci studia se zúčastnila mezinárodního projektu se švýcarským architektem prof. Pierrem von Meisse a realizačního workshopu Schody. Spolupracovala se Skautským institutem v Praze jako grafik. Nyní studuje v magisterském programu na Fakultě umění a architektury TUL, pracuje v ateliéru a pomáhá s grafikou Kina Varšava.

Ing. arch. Jiří Macháček

Po absolvování stavební průmyslové školy v Liberci, navázal studiem Architektury na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Svou bakalářskou práci vypracoval v ateliéru Prof. Ing. arch. Akad. arch. Jiřího Suchomela. Nyní pokračuje dále v magisterském programu. Zájem směřuje vedle architektonické činnosti také k marketingu, grafice a technickému zařízení budov.